Doğru nefes alarak daha sağlıklı ve mutlu hissedin!

n2 Yaşam doğduğumuz andan itibaren aldığımız ilk nefes ile başlar. Yaşamımız süresince nefes almayı sürdürürüz. Ancak refleks olarak yaptığımız bu hareket ne denli doğru? Doğru nefes almıyorsak vücudumuzda neler yaşanır? Transformational Breath® Eğitmeni Alegra Benardete konuyu Şalom okurları irdeledi. Transformational Breath® Tekniği ile hayatınızın akışını değiştirebilirsiniz nasıl mı? Doğru nefes alarak sevgiyi, neşeyi ve bolluğu hayatınıza çekebilirsiniz.Transformational Breath® Tekniği insanların yaşamlarında büyük değişim-dönüşüm sağlayan doğal bir şifa ve kişisel gelişim tekniğidir. Bu tekniği 30 sene önce tiroit kanserine yakalanan ve bu doğal yolla kanserini yenen ve metafizik ile ilgilenenDr. Judith Kravitz geliştirdi. Kendisi halen dünyanın birçok yerinde seminerler düzenleyip eğitmenler yetiştirmeye devam ediyor.

Unutmayalım ki; yaşam mucizesini mümkün kılan sadece nefestir. Nefes ile alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir.

Herkes nefes alıyor ama alması gerektiği oranda değil. Doğduğumuz andan itibaren karşımıza çıkan olumsuz olaylarda hep nefesimizi tutuyoruz. Bunu yapmamızdaki amaç o duyguları yaşamamak. Nefesle birlikte o olumsuz duyguyu, vücudumuzda hapsediyoruz ve yeni acılar, travmalar, hayal kırıklıkları, korkular solunum sistemimizde bir takım blokajlar oluşturuyor. Blokaj oluşturduğumuz bölgeye bir daha nefesimiz ulaşmıyor. O nedenle herkesin nefesi parmak izi gibi birbirinden çok farklı. Kimisi sadece göğsüne, kimisi sadece karnına, kimisi de sadece midesine nefes alıyor.

Nefes eğitmeni olarak baktığımızda nefesin ulaşamadığı (blokajlı) bölgeleri tespit ediyoruz ve diyoruz ki; ‘’Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz’’. Nefes kalıplarımız, yaşam deneyimlerinizi oluşturuyor.n3

Doğru nefes almak

Almamız gereken doğru nefes; diyafram nefesidir. Diyafram kaburgaların altında yassı bir kastır. İnsanlar yaşadıkları olaylarla alt karın bölgesini bloke ederler. Şayet böyle bir blokaj olmuş ise, bu bölgeye oksijen ve yaşam enerjisi gelmiyor ve burada yaşam olmuyor. Zaman içinde sağlık problemleri başlıyor; dolaşım ve sindirim problemleri, damar hastalıkları, bel ağrıları gibi… Diyaframın en önemli görevlerinden biri de kalbin yükünü hafifletmesi…

Transformational Breath® kişide duygusal ve ruhsal olarak farkındalık, sevgiyi deneyimleme, neşeli olma halini yaratıyor. Kişi gerektiği gibi nefes aldığında ise vücut yeteri kadar aldığı oksijen oranı ile strese bağlı, kanser, depresyon, panik atak gibi problemlerin oluşumunu engelliyor. Bilindiği gibi kanserli hücreler sistemde yeteri kadar oksijen varsa yaşayamıyorlar.

Transformational Breath®, bilinçaltımızda ve hücre hafızasında kayıtlı negatif kodları ve bilgileri temizliyor. Bilinçaltı, doğumla birlikte yaşam boyunca biriktirdikleriyle bize bir hayat sunuyor; “Bu dünya güvenli değil”, “Sen buna layık değilsin” gibi. Hayatımız süresince blokajlarımızdan dolayı, birçok olayı kaçırıyoruz. Bilinçaltı bu blokajları kişiyi korumak için yapıyor ama artık bu olumsuz duygular işe yaramadığı gibi bizi hastalandırabiliyor da… İçimizdeki o blokajlarla yaşamaya devam edersek o enerjiler maddeleşip bizim bedenimizde böbrek taşı, hatta tümöre dönüşme ihtimali taşır. Onları temizlediğimizde yerine gelen sevgi ve neşeyle yaşamdan daha fazla oksijen ve yaşam enerjisi alıyoruz, daha fazla ve rahatlamış nefes verdikçe bedenimizdeki toksinlerin büyük bölümünü atıyoruz ve sağlıklı bir bedene kavuşuyoruz.

Nefes uygulamalarıyla sistem temizlenince olumsuz blokajların yerini sevgi ve neşe alıyor. Evrenle enerji alışverişine giriyoruz ve her şey yolunda gitmeye başlıyor.

n5Transformational Breath® çalışması nasıl uygulanıyor?

Nefes eğitmeni eşliğinde bireysel veya grup şeklinde uygulanır. Her seans iki saat sürer. Seanstan önce sistemin nasıl çalıştığını, Transformational Breath® almanın nasıl uygulanacağına dair kişi bilgilendirilir. O an kişiye ihtiyacı olan her ne ise, onun için nefes almasına teşvik edilir. Kişi uzandıktan sonra uygulamayı yapacak olan nefes analizi yapar ve nefesin gitmediği tıkalı bölgeler tespit edilerek kişinin duyguları sentezlenir.

Kişi derin ve uzun bir şekilde nefes alıyor, kısa ve derinden veriyor; bunu dairesel bir döngü içinde, hiç ara vermeden yapıyor. Evrenden gelen her şey içine alıyor ve işine yaramayan herşeyi dışarıya bırakıyor. Nefes uygulamsı sırasında duygu ve olaylarla ilgili bilinçaltına yönelerek olumlama cümleleri kullanıyoruz. Örneğin “ben değerliyim”, “nefes almak güvenli” gibi… Elimizle bastırarak blokajları tetikliyoruz ya da sesle şifa tekniklerini kullanıyoruz. Seans bitiminde kişiyi meditatif bir müzik eşliğinde dinlenmeye bırakıyoruz.

Transformational Breath® uygulamasını deneyimleyenler; hayatlarına neşe, sevgi ve mutluluk kattıklarını paylaşıyorlar. Kişilerde kalıcı ve köklü değişim-dönüşüm sağlıyor.

Transformational Breath® uygulaması kişinin kendisine vereceği en değerli hediyedir. Transformational Breath® bize hayatımızı istediğimiz gibi yaşama ve yaratma özgürlüğü sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.