Transformational Breath® Nedir ?

JUDITH KRAVITZ KIMDIR?

jk1Amerikalı bir metafizik doktoru olan Judith Kravitz, kendisini 35 yıllık bir süredir Transformational Breath® tekniğini geliştirmeye ve yaymaya adamış bir eğitmendir. 80’li yılların başında yakalandığı gırtlak kanserini, öncelikle kendisinde uygulamaya başlayıp geliştirdiği Transformational Breath® tekniğiyle iyileştirmiş ve bu deneyimini dünyanın dört bir yanında pekçok kişiyle paylaşarak bugüne dek yüzbinlerce kişinin şifalanmasını sağlamıştır. Dr. Kravitz yaklaşık yirmbeş yıldır yetiştirmiş olduğu 3000’i aşkın nefes eğitmeniyle bu tekniği insanlara ulaştırmaya devam etmektedir. Yazmış olduğu ‘’Breath Deep, Laugh Loudly’’ kitabı  ‘’Derin Nefes Al, Neşeyle Kal’’  ismiyle Türkçeye çevrilmiştir. Bu kitap tüm dünyada nefesle ilgilenenlerin el kitabı haline gelmiştir.

NEFES

Herşeyden önce, nefes alma mekanizmasını açmamız gereklidir. Transformational Breath® deneyiminde amacımız, solunum sistemimizi (nefes alma kapasitemizi)  %20-30’lardan daha yukarı seviyelere çıkartmaktır. Solunum sistemi, alt karın bölgesinden başlar, daha sonra solar  pleksus sinir ağından geçer ve göğsün üstüne kadar gelir. Bu bölgeler birbirine bağlanırsa, insanın aldığı oksijen düzeyi en uygun seviyeye yükselir ve;

– Vücutta hissedilir  iyileşme başlar  ve zindelik artar.

– Kişinin enerjisi ve huzuru artar.

– Alt karın ve diyafram kaslarının kullanılması sayesinde, hazımsızlık ve sırt ağrısı gibi fiziksel şikayetler kısa sürede iyileşir.

– Süreci takiben duygusal seviyede olumsuz düşünceler, bastırılmış duygular, doğum travması, çocukluk travmaları ve geçmişte yaşanmış travmalar iyileştirilir.

Tüm davranışlar ve eylemler, bir duygunun veya inancın sonucudur. Davranışlarımızı değiştirmek istiyorsak, duygusal/akılsal düzeyde değişiklik yapmamız gerekir. Nefes
alırken oksijenin yol açtığı yüksek frekanslı titreşim, vücudumuzdaki elektromanyetik alanı değiştirerek yüksek
frekansına yükseltmemizi sağlar. Bunun bilincine vardığımızda, nefes almanın daha bilimsel ve metafiziksel bir unsuru devreye girer.

*Fiziksel değişim yasasına göre, düşük frekanslı titreşim enerjisi, yüksek frekanslı titreşim enerjisine maruz kaldığında yükselir ve bu yükselme kalıcıdır.

Bunun nefes alma sürecindeki anlamı, yüksek frekanslı titreşim enerjisinin hücre belleğindeki ve bilinçaltındaki düşük frekanslı titreşim enerjisini arttırdığıdır; düşük frekanslı titreşim enerjisi ise olumsuz düşünceleri, travmaları ve bastırılmış duyguları içerir. Belleğimizdeki bu enerji tıkanıklıkları kendilerini serbest bıraktığında artık olumsuz etkilenmeyiz. Bilinçaltı düzeyinde düşünme ve hissetme, nefes alışımızla bağıntılıdır, başka bir deyişle “Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz”. Herkes kendine özgü bir şekilde nefes alır. Bazı ortak nefes alma modelleri vardır, fakat bireylerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri, parmak izi gibi benzersiz ve bireye özgüdür.

Güçlü bir duygu hissettiğimizde kendimizi rahatsız hissedersek o an nefesimizi tutarız, böylece o duygudan kurtulmaya çalışırız. Bize kendimize hakim olmamız, susmaakcigermız vs. öğretilmiştir. Çoğu kişi kendini duygularına bırakmaz. Fakat karından nefes almak, bizi üzen
duyguları serbest bırakmayı sağlar, bu durumda hareket halindeki enerji tüm vücut ile birleşir, dışa vurulur ve vücuttan atılır.

*Nefesimizi tuttuğumuz zaman ise söz konusu enerji hücrelere gönderilerek bastırılır. Bunlar hastalığa ve diğer fiziksel şikayetlere yol açabilir.

Yıllar boyu nefesimizi tuttuğumuz için bastırılmış olumsuz enerji birikmiş ve belirli bazı yerlere depolanmıştır. Sonuçta doğal nefes alma becerimizi kaybederiz, bu da doğal yaşamdaki yolun kaybedilmesi demektir. Nefes almak daha sevgi, neşe ve sağlık dolu bir hayatın anahtarıdır. Nefes alma modelimizi değiştirdiğimizde, düşünme ve hissetme tarzımızı da değiştirmiş oluruz ki bu da Transformational Breath® tekniğinin dünyaya sunduğu en büyük hediyelerden biridir.

*Daha çok nefes alırsak, hayattan da daha çok şey alırız.
*Kolay, hızlı ve rahat şekilde nefes verdiğimizde, geçmişte kalmış veya bizim için olumsuz bu unsurları dışarı atarız.

Nefes alma modelinde ne kadar açık ve bağlantılı olursak, nefes alma da bize  istediğimiz şeyleri o kadar çok verir. Böylece Transformational Breath®’in üçüncü
düzeyi olan ruhsal düzeye geliyoruz. Doğuda bilinçli nefes almanın gücü, asırlardır ruhsal aydınlanma aracı olarak kullanılmaktadır..  Yaşam gücü, bilincimizi değiştirerek bilinçlilik düzeyini yükseltir ve bunu günlük yaşama bağlar. Böylece insan içinde rehberlik ve netlik kazanır. Gerçek özümüze ulaşmak için engeller ortadan kalktığında, NEŞE’ li olma hali doğal olarak ortaya çıkar: Bizler gerçek potansiyelimizi ortaya çıkarıp yaratma gücüne ve özgürlüğüne sahip oluruz.

Transformational Breath® Nedir?

*Transformational Breath® ,dünyanın en hızlı yayılan en etkili arınmayı, şifayı ve kişisel gelişimi sağlayan bir nefes tekniğidir.

Kişide fiziksel ,zihinsel ve duygusal bütünlük sağlar ve kişinin ruhsal yapısını güçlendirir. Transformational Breath® Tekniği Dr.Judith Kravitz tarafından kurulmuştur.

Transformational Breath® süreci, kısıtlı nefes kalıplarımızın daimi olarak derin ve tam diyaframdan nefes alma modeline dönüşmesini sağlamaktadır. Bu dönüşme süreci sırasında,her türlü düzeyde olumsuz enerji,hücre belleğinden silinir,sonuçta insan kendini zinde,genç,kendisi ve başkaları ile barışık hisseder. Transformational Breath® yaşamımızın her alanında değişim-dönüşüm ve gelişim sağlar.

Transformational Breath®’in Faydaları
n1

 

Fiziksel Düzeyde ,sınırlı nefes alma modellerini açar ve temizler 

+ Daha çok sağlık-detox kapasitesinin artışı
+ Daha çok enerji-solunum sistemininin gelişmesi
+ Daha çok denge-dayanıklılık ve bağışıklılık

happy couple

 

Duygusal ve zihinsel düzeyde -TN

Bilinçaltını temizler 

+ Stresi ortadan kaldırır, rahatlama duygusu yaratır.
+ Hücre hafıza kayıtlarımızdaki kayıtlı olan travmaları değiştirir-dönüştürür
+ Öfke, korku,endişe,suçluluk ve keder gibi bastırılmış duyguları temizler.

Ruhsal Düzeyde-TN bizi bilincin daha yüksek seviyelerine bağlar 

+ Yüksek benlğimizle bağlantıyı açar

+ Birlik bilincini yaratır.
+ Ruhsal hediyeleri tam olarak alabilmemizi sağlar.

Hayatımızda daha çok sevgiyi ve neşeli olma halini deneyimleme fırsatı sunar…..

Transformational Breath®in Etkili Olduğu Alanlar

Korkular –  Fobiler – Alerjiler – Migren ve Baş Ağrıları Yüksek Tansiyon – Depresyon – Panik Atak – Kronik Yorgunluk Sendromu – Cilt Problemleri – Astım ve Solunum Sistemi Hastalıkları Kısırlık – Bağımlılıklar – Kanser – Kalp ve Damar Hastalıkları – Uyku Apnesi…

soru

Transformational Breath® Nasıl Uygulanır ?

Transformational Breath® Uygulayıcısı, kişinin nefes alış şekline bakarak, nasıl doğru nefes alacağını gösterir. Her kişinin kendine has nefes alma şekli vardır. Nefes seansında bir saat boyunca uygulayıcı, Transformational Breath® tekniğine göre nefes almanızı sağlar.  Bu sürekli akan bir dalgaya benzer. Ağızdan alınan nefes, karından başlayarak tüm solunum sistemimizi birbirine bağlar.  Nefes alışveriş sırasında hiç duraklama olmadığından nefes verildiğinde vücutta rahatlama gerçekleşir. Nefes ile yaratılan yüksek enerji kapalı bir devre oluşturur ve bu devrenin içinde transformasyon süreci doğal olarak meydana gelir. Solunum sistemimizin tamamı kullanılarak kısıtlanmış nefes alışkanlığımız diafram nefes alışverişine dönüşür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.